День пам’яті жертв голодомору
У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, через які пройшов народ України.
Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років. Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку. Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності. Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей.
Здобувачі освіти Київського професійного коледжу сфери послуг відвідали Національний музей Голодомору-геноциду, де ознайомилися з тематичною виставкою, яка складалася з документів та фотоматеріалів. Під час перегляду експозицій зачитувалися свідчення очевидців тих страшних років, здобувачам освіти демонструвалася документальна фотохроніка про трагічні події 1932-1933 рр, про мільйони жертв Голодомору, яких на родючих землях, між буянням хлібів змушували вмирати від голоду!
Здобувачі освіти вшанували пам’ять жертв Голодомору біля скульптури «Гірка пам’ять дитинства»,– таку назву має скульптура, а в народі її ще називають «Дівчинка з колосками» або «Оксанка».
Завершилась екскурсія хвилиною мовчання на згадку мільйонів загублених життів співвітчизників.